Data dodania: 03.04.2022

Projekt fotowoltaika - zrealizuj go z nami

Projekt fotowoltaiki stanowi podstawę prawidłowego funkcjonowania systemu fotowoltaicznego.  Warto wiedzieć, że nie każdy ma odpowiednią wiedzę oraz możliwości do stworzenia projektu fotowoltaicznego, dlatego warto poprosić o pomoc specjalistów w tym zakresie.

projekt fotowoltaiki

Projekt fotowoltaika – kto może go wykonać?

Prawo do stworzenia projektu fotowoltaiki ma osoba, która:

  • Posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
  • Posiada Certyfikat wystawiony przez Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego w zakresie systemów fotowoltaicznych.

Jak widać, projekt fotowoltaiki nie może być wykonany przez każdego, gdyż uprawnienia do jego stworzenia są uregulowane prawnie. Dobrym rozwiązaniem będzie więc współpraca z wykwalifikowanym projektantem.

Projekt fotowoltaika – co powinien zawierać?

Projekt fotowoltaiki to nie tylko wizualizacja, ale szereg dodatkowych informacji, obejmujących spodziewane zyski, moc instalacji oraz inne niezbędne dane.

Dobry projekt fotowoltaiki powinien zawierać:

  • Lokalizację instalacji;
  • Uzyski instalacji w okresie rocznym;
  • Azymut budynku względem południa;
  • Kąt nachylenia połaci dachowej;
  • Informacje o panelach fotowoltaicznych (model, ilość);
  • Informacje o falowniku (model, ilość faz, liczba MPPT);
  • Schemat połączeń paneli z falownikiem;
  • Analizę zacienień, które występują w danej lokalizacji (w procentach).

Jak widać, projekt fotowoltaiki wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Najważniejsze w jego opracowaniu jest oszacowanie spodziewanych zysków. Jest to ważny dokument zarówno dla klienta, jak i ubezpieczyciela, gdyż uprawnia on do wypłaty odszkodowania w przypadku, gdy wystąpią rażące odchylenia od uzysków, które zostaną przedstawione w projekcie.

Jak stworzyć projekt fotowoltaiki z naszą firmą?

Korzystając z usług marki El-corte, możesz liczyć na kompleksową pomoc w doborze całej instalacji już na poziomie projektu. Wszystkie osoby, zainteresowane założeniem fotowoltaiki, zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. Oferujemy projekt instalacji fotowoltaicznej wraz ze skompletowaniem wymaganego sprzętu. Po przesłaniu projektu fotowoltaiki, klient musi jedynie poszukać dobrej firmy, która wykona montaż na podstawie przygotowanych dokumentów. W swoich zasobach posiadamy również zaprzyjaźnione firmy, którym chętnie zlecamy instalacje naszych klientów.

Dlaczego warto zdecydować się na naszą opcję? Otóż często wykonanie projektu fotowoltaiki i osobne dobranie montażu jest po prostu tańsze, niż usługi kompleksowe, przy czym nie umniejsza to jakości całego wykonania.

Projekt fotowoltaika – podsumowanie

Projekt fotowoltaiki należy zlecać tylko osobom, które mają odpowiednie uprawnienia i umiejętności do jego wykonania,  potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.  Każdy projekt powinien być szczegółowo dopracowany i zawierać wszystkie niezbędne informacje, z których najważniejsze jest określenie uzysku instalacji w okresie rocznym. Korzystając z usług naszej firmy, otrzymasz dobrze opracowany projekt, wykonany przez ekspertów w tej dziedzinie.

 

Sprawdź inne nasze artykuły:

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij