Data dodania: 28.10.2022

Hurtownia fotowoltaiczna śląsk

Gdzie kupować panele fotowoltaiczne i osprzęt?

 

Rosnące ceny prądu oraz niepewne przewidywania, związane z ich obniżką, skłaniają coraz więcej ludzi do korzystania z odnawialnych źródeł energii. Stworzenie takiej instalacji jest dość kosztowne, jednak duża konkurencja na rynku sprawia, że aktualnie można znaleźć atrakcyjne ceny paneli fotowoltaicznych do budynków mieszkalnych.

Hurtownia fotowoltaiczna śląsk – sprawdź, czym wyróżnia się nasza oferta

Hurtownia fotowoltaiczna na Śląsku to miejsce, w którym, oprócz wysokiej jakości profesjonalnych systemów fotowoltaicznych, otrzymasz także doradztwo w zakresie samego zakupu oraz montażu paneli pv. Nasza hurtownia powstała z myślą o potrzebach klienta, głównie firm montażowych, działających na terenie Polski.

Hurtownia fotowoltaiczna Śląsk specjalizuje się przede wszystkim w sprzedaży instalacji fotowoltaicznych, ale też akcesoriów do montażu oraz innych produktów, niezbędnych do prawidłowego założenia odnawialnych źródeł energii, takich jak panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła. Specjalizujemy się w sprzedaży hurtowej, a z naszych usług skorzystało już wiele sklepów, firm montażowych oraz hurtowni z terenu całego kraju. Nasze produkty są wysokiej jakości, dbamy o to, aby każdy szczegół zamówienia był zawsze w pełni skompletowany. Szeroki asortyment hurtowni jest systematycznie uzupełniany i wzbogacany o nowości. Wszystkich klientów zachęcamy do zapoznania się z tym, co oferujemy. Osoby zainteresowane zakupem konkretnych produktów, zapraszamy do składania zamówień, a w razie potrzeby prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta.

Co to jest fotowoltaika i jak działają panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika już od kilku lat jest w Polsce bardzo popularna. Coraz więcej przedsiębiorstw i gospodarstw domowych decyduje się na zakup instalacji fotowoltaicznych na pokrycie indywidualnych potrzeb pozyskiwania energii. Samo pojęcie fotowoltaika odnosi się do dziedziny nauki, zajmującej się przetwarzaniem promieni słonecznych na energię elektryczną.

W Polsce główne źródło energii stanowią elektrownie węglowe, w których wykorzystuje się ograniczone zasoby węgla. Jak wiemy, dostępność do węgla w ostatnich czasach jest słaba, a z niedoborami tego surowca borykają się nie tylko osoby prywatne, ale też przedsiębiorstwa, w tym elektrownie. Zainteresowanie instalacją paneli fotowoltaicznych było duże już w poprzednich latach, ale w ciągu kilku ostatnich miesięcy znacznie wzrosło. OZE, czyli Odnawialne Źródła Energii, do wytwarzania prądu wykorzystują surowce odnawialne, a więc nie są uzależnione od dostępności węgla. Osoby, które decydują się na panele fotowoltaiczne lub pompy ciepła mogą produkować własny prąd i ogrzewanie, co wiąże się z większą ekologią oraz oszczędnościami.

Hurtownia fotowoltaiczna Śląsk - części systemów fotowoltaicznych

Systemy instalacji fotowoltaicznych składają się z kilku elementów, które razem współpracują, dostarczając odnawialną energię do naszych gniazdek:

  • składają się z ogniw fotowoltaicznych, odpowiedzialnych za zjawisko fotowoltaiczne;
  • wyposażone są w licznik dwukierunkowy - taki licznik mierzy przepływ prądu, umożliwiając poprawne rozliczenie ilości wyprodukowanej energii;
  • falownik - jest to część instalacji fotowoltaicznej, która przekształca prąd, pozyskany ze słońca, na prąd, wykorzystywany w naszych domach.

Zasady działania paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne działają przede wszystkim przy pomocy ogniw, które pełnią istotną funkcję w procesach przemiany prądu, pobieranego w wyniku pracy paneli fotowoltaicznych, tj. prądu z promieni słonecznych, w prąd, który możemy wykorzystać w domowych gniazdkach. W przydomowej instalacji najczęściej wykorzystuje się ogniwa z krzemu:

  • krzem monokrystaliczny - wyróżnia się dużą wydajnością, którą zawdzięczamy uporządkowanej strukturze wewnętrznej materiału. Instalacje z wykorzystaniem krzemu monokrystalicznego zapewniają zwiększoną moc przetwarzania promieniowania słonecznego na energię;
  • krzem polikrystaliczny - jest mniej wydajny, ale za to tańszy.

A jak działa sama fotowoltaika? Generacja energii powstaje pod wpływem padania promieni słonecznych na panele. Podczas tego procesu w ogniwie powstaje energia. Oczywiście dla lepszej wydajności paneli fotowoltaicznych, należy je zamontować w odpowiednim miejscu.

Nasza Hurtownia fotowoltaiczna śląsk zachęca do zadawania pytań w zakresie instalacji fotowoltaiki oraz opłacalności takiej inwestycji. Biuro Obsługi Klienta rozwieje wszelkie wątpliwości i zaproponuje nowoczesne rozwiązania, związane z indywidualnymi wymaganiami.

Schemat działania odnawialnych źródeł energii

  1. Światło słoneczne pada na ogniwa woltaiczne paneli fotowoltaicznych.
  2. Dochodzi do powstania zjawiska fotowoltaicznego. Światło słoneczne przekształcane jest w prąd stały.
  3. W falowniku dochodzi do zmiany prądu stałego w zmienny, który płynie do gniazdek, zasilając instalacje domowe.

Sprzedaż hurtowa systemów i akcesoriów fotowoltaicznych

Hurtownia fotowoltaiczna śląsk otwarta jest przede wszystkim na sprzedaż hurtową paneli fotowoltaicznych oraz akcesoriów, wspierających ich montaż i eksploatację. W naszym asortymencie znajduje się cały szereg produktów, wspierających montażystów paneli pv w Polsce. Nasza hurtownia śląsk dba nie tylko o uporządkowany asortyment wysokiej jakości, ale także o najlepszą jakość usług w zakresie doradztwa i obsługi klienta.

W ofercie naszej hurtowni fotowoltaicznej na śląsku posiadamy wysokiej jakości sprzęt renomowanych producentów. Współpracując z markami, cieszącymi się powodzeniem na rynku, możemy wspomóc firmy, zajmujące się między innymi montażem solar technology. Systemy fotowoltaiczne wymagają odpowiedniej wiedzy i umiejętności, gdyż tylko zawodowcy w pełni poradzą sobie z fotowoltaiką. Szeroki wybór sprawdzonych produktów dostępny jest dla wszystkich osób, którym zależy na montażu paneli fotowoltaicznych lub pompy ciepła i świadczeniu innych usług, takich jak doradztwo zakupu i sposobu montażu. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej hurtowni. 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij