• Strona główna
  • Blog
  • Budowa instalacji fotowoltaicznych - projekt, wydatki, montaż, dobór instalatora
Data dodania: 06.05.2022

Budowa instalacji fotowoltaicznych - od czego zacząć?

budowa instalacji fotowoltaicznych

 

Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne. Zobaczmy, od czego zacząć budowę instalacji PV.

Budowa instalacji fotowoltaicznych - co trzeba wiedzieć?

Decydując się na budowę instalacji PV, trzeba dobrze przemyśleć i zaplanować całą inwestycję. Chcąc, aby cały proces przebiegł, jak należy, warto kierować się poniższymi wskazówkami:

Budowa instalacji fotowoltaicznych - Ustalenie miejsca

Fotowoltaika najczęściej montowana jest na dachach. Można jednak zdecydować się na tzw., fotowoltaikę stojącą, czyli ustawioną na gruncie. Dobierając miejsce instalacji, należy wziąć pod uwagę ilość miejsca na montaż, jak również czy jest to obszar dobrze nasłoneczniony.

 

Budowa instalacji fotowoltaicznych - Określenie wydatków

 Ostateczny koszt inwestycji fotowoltaicznej uzależniony jest od wielu czynników. Należy wziąć pod uwagę między innymi miejsce montażu, jak również rodzaj oraz markę wykorzystanych podzespołów, a także koszt samego projektu i zatrudnienia ekspertów. 

 

Budowa instalacji fotowoltaicznych - dobór instalatora

Teoretycznie instalację PV można wykonać samodzielnie, jednak w takiej sytuacji może ona nie zostać podłączona do sieci przez OSD. Jeżeli więc nie mamy wymaganych kwalifikacji, musimy poprosić o pomoc ekspertów, a więc zatrudnić odpowiednią firmę.

 

Wybierając wykonawcę instalacji, warto wziąć pod uwagę poniższe aspekty:

  • doświadczenie i czas obecności na rynku;
  • zakres oferowanych usług;
  • opinie klientów;
  • obsługiwany obszar.

Stawiając na profesjonalnego wykonawcę, otrzymujemy gwarancję poprawnego wykonania instalacji. Dobra firma poinformuje nas także o wszystkich formalnościach, jakich musimy dokonać, aby w ogóle można było przystąpić do rozpoczęcia projektu. Następnie wybrany instalator powinien przeprowadzić nas przez kolejne etapy tworzenie instalacji fotowoltaicznej, informując nas o wszystkich działaniach i postępach.  

Sprawdź inne nasze artykuły:

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij