Jest to propozycja umożliwiająca podniesienie komfortu życia.
F&Wave to łatwy i prosty w obsłudze system bezprzewodowego sterowania urządzeniami codziennego użytku. Umożliwia zdalne sterowanie oświetleniem lub jasnością oświetlenia, sterowanie np. roletami, żaluzjami, markizami, bramami wjazdowymi i garażowymi oraz innymi urządzeniami w domu.
Prosty montaż i łatwa konfiguracja elementów systemu, pozwala na wdrożenie koncepcji „Zrób to sam” a dodatkowo jest niedrogi i efektywny.
Ważną cechu systemu F&Wave jest retransmisja sygnału - każdy odbiornik, który odbierze sygnał sterujący z nadajnika, automatycznie przesyła go dalej co zwiększa zasięg sterowania i umożlwia połączenie elementów oddalonych od nadajnika na tyle, że znajdują się poza zasięgiem pierwotnego sygnału.
Technicznie:
na system składają się odbiorniki - urządzenia wykonawcze, w wersji do montażu w puszce podtynkowej Ø60 lub do montażu na szynie TH-35 (szerokość 1 modułu tj. 17,5 mm) oraz nadajniki. Są to podręczne piloty lub urządzenia do montażu w puszce podtynkowej.
Zasięg działania
W otwartej przestrzeni bez obecności czynników zakłócających zasięg urządzeń sterowanych drogą radiową oscyluje w granicach 100 m. W warunkach zabudowy oraz w obecności źródeł zakłóceń (linie energetyczne, nadajniki, itp.) rzeczywisty zasięg może być mniejszy. Można go poprawić przez bezpośrednią retransmisję modułów znajdujących się wzajemnie w swoim zasięgu.
dane techniczne:
| Napięcie zasilania | 3 V |
| Liczba kanałów | 5 |
| Funkcja | nadajnik |
| Wejścia sterownicze | 5 |
| Sygnał sterujący | COM |
| Częstotliwość radia | 868 MHz |
| Typ baterii | 2032 (litowa) |
| Przyłącze | zaciski śrubowe 2,5 mm² |
| Moment dokręcający | 0,4 Nm |
| Temperatura pracy | -25 ÷ 50 °C |
| Wymiary | 41 mm x 46 mm x 15 mm |
| Montaż | w puszce podtynkowej Ø60 |